Biuro "Trzy Korony" funkcjonuje na Szczawnickim rynku nieruchomości, posiadamy stosowne licencje zawodowe U.M.iR.M. nr 6224 oraz wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości, dzięki temu jesteśmy w stanie udzielić naszym klientom cennych i fachowych porad, niezbędnych przy nabywaniu nieruchomości.

Wyszukaj nieruchomości

Nowa hipoteka – krok ku lepszemu czy kłopoty na własne życzenie?

Znowelizowane przepisy przewidują ponadto, że jeden wierzyciel może zabezpieczyć hipoteką kilka wierzytelności z różnych stosunków prawnych. Gdy przysłowiowy Kowalski weźmie w tym samym banku kredyt mieszkaniowy oraz kredyt inwestycyjny czy odnawialny, będzie mógł zabezpieczyć wszystkie wierzytelności swojego banku jedną hipoteką. Co więcej, będzie można zastąpić zabezpieczoną wierzytelność inną wierzytelnością tego samego wierzyciela. Oznacza to, że gdy nasz pan Kowalski spłaci kredyt mieszkaniowy, może wówczas wziąć w tym samym banku np. pożyczkę hipoteczną na dowolny cel, której zabezpieczeniem będzie ta sama hipoteka. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że w czasie spłacania kredytu Kowalski mógł kolejnymi hipotekami zabezpieczyć wierzytelności innych jeszcze podmiotów, a bank udzielający pożyczki hipotecznej prawdopodobnie nie zgodziłby się na jej zabezpieczenie hipoteką, która nie będzie wpisana na pierwszym miejscu w księdze wieczystej. Nowe rozwiązania prawne wprowadzone nowelizacją pozwolą zatem Kowalskiemu na swoiste podstawienie wierzytelności z pożyczki hipotecznej w miejsce wierzytelności z wcześniejszego kredytu mieszkaniowego, korzystając przy tym z tej samej hipoteki.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności